SEO’nun Markanıza Etkisi

SEO’nun Markanıza Etkisi

SEO niçin önemlidir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir arama motorunun organik sıralamalarından bir web sitesine hedeflenmiş trafik alma uygulamasıdır. SEO ile ilişkili yaygın görevler arasında yüksek kaliteli içerik oluşturma, belirli anahtar kelimeler etrafında içeriği optimize etme ve geri bağlantılar oluşturma yer alır.

Başka bir ifadeyle SEO, bir sitenin arama sonuçlarının organik (ücretsiz) bölümündeki sıralamasını iyileştirmekle ilgilidir.

Bir web sitesi başlatıldıktan sonra, Google sitenin kodunu tarar ve dizine ekler. İndeksleme, kayıt koleksiyonları için indeksler oluşturma sürecidir. Google bu süreci, yeni ve mevcut siteleri sürekli tararken veya “örterken” elde edilen büyük miktarda bilgiyi düzenlemek için kullanır. Bu yöntem, Google’ın, arandığında belirli bilgileri hızlı bir şekilde almasını sağlar.

Bir kişi belirli bir arama yaptığında, ihtiyaç duyduklarını daha hızlı bulmak için sonuçlarını daraltmak için anahtar kelimeler kullanır.

Belirli bir konuyla ilgili web sitesi açtığınızı düşünelim; ancak web sitenizin organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almadığını düşünelim… Bunun olmasının birkaç nedeni mevcuttur. Bunlar;

Rakiplerinizin daha iyi içeriği var
Zayıf anahtar kelimeler kullanıyorsunuz
Kötü bağlantı kurma uygulamaları kullanıyorsunuz
Web sayfası yükleme süreniz yavaş
Web siteniz iyi bir kullanıcı deneyimine sahip değil
Web sitenizin indeksi yanlışlıkla kaldırıldı

Web sitenizde içerik bulundurmak, kullanıcıların bulabileceği bir web sitesine sahip olmak için atılan ilk adımdır. Bir sonraki adım, bu içeriğin benzersiz şekilde size ait olmasını sağlamaktır. Baştan çıkarıcı olsa da, başkasının kopyasını çoğaltmamak veya yeniden kullanmamak önemlidir. Başka bir siteden metin kopyalamak, arama motorları tarafından incelenir. Arama motorları, bununla mücadele etmek için arama motoru sonuç sayfasındaki metnin kaynağına öncelik verir. Bu nedenle, web sitenizin yalnızca benzersiz ve orijinal kopya içermesi web sitenizin başarısı için çok önemlidir.

Web sitenizle herhangi bir şey yapmadan önce yapmanız gereken ilk şey, hangi anahtar kelimeleri sıralamak istediğinizi anlamaktır. Bunu yapmak için anahtar kelime araştırması yapmanız gerekir. Bu süreçte, etrafında meta etiketler ve içerik oluşturduğunuz birincil ve ikincil anahtar kelimeleri seçersiniz.

Anahtar kelime araştırmasının temel bileşenleri şunlardır:

Arama hacmi
Rekabet
Alaka düzeyi

Sitenizdeki içerik şu temel kurallara uymalıdır:

Tamamen Orijinal / Benzersiz İçerik
Yinelenen İçerik Yok
Daha fazla paragraf – daha az madde işareti
Şirketinizin uzmanlığını (ürünler ve hizmetler) ve güvenilirliğini (geçmiş ve politikalar) aktaran metin
Alıcıları ilgilendiren bir şey – Onlar için ne yapabilirsiniz?

Her işletmenin farklı hedefleri ve amaçları olsa da, herhangi bir web sitesinin amacı, hedef kitlesini çekmek, onlara hizmet etmek veya korumaktır. Arama motoru optimizasyonu (SEO) tüm bu amaçlarda temel bir rol oynar. Google, her gün ortalama 3,5 milyar olmak üzere saniyede 40 binden fazla arama sorgusu işler.

Web sitenize kaliteli organik trafik çekmenin avantajı, bu ziyaretçilerin web sitenizde dönüşüm sağlama, içeriğinize daha fazla zaman ayırması veya tekrar ziyaret etmek için geri gelmesidir.

Kaynak:https://www.milatgazetesi.com/yazarlar/seo-nicin-onemlidir-6579/

Bu gönderiyi paylaş

WeCreativez WhatsApp Support
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir canlı destek alabilirsiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?